Miś-Uszatek

Miś-Uszatek

Od początku

Kariera i sukces

Za granicą

Piosenki

Przyjaciele

Mapa strony

Więcej bajek

Szczelne szambo plastikowe można odsprzedać innemu użytkownikowi

Szczelne szambo plastikowe jest dużo lżejsze od betonowych i stalowych. Najmniejsze zbiorniki na nieczystości ważą tylko 60 kg. Ponadto takie szambo łatwiej jest transportować i montować. Nie trzeba angażować ekipy, kupować cegieł, piachu, cementu. Instalacja może zająć nawet jeden dzień (pod warunkiem, że dół na zbiornik wykopiemy koparką).

Oprócz tego nie musimy zamawiać specjalistycznego pojazdu przystosowanego do przewożenia bardzo ciężkich ładunków, opłacać dźwigu. Zresztą w wielu sytuacjach użycie ciężkiego sprzętu nie jest możliwe (zbyt wąska brama wjazdowa, itp.).

Szambo z tworzywa sztucznego jest odporne i trwałe. Jest wykonane z laminatu (żywicy poliestrowej). Dzięki temu zbiornik jest odporny na uszkodzenia chemiczne, korozję. Poza tym nie wchodzi w reakcję z otoczeniem.

Na szambach plastikowych można zarobić nawet wtedy, gdy przestają nam być potrzebne, bo np. wreszcie podłączyli nam kanalizację. Czyszczenie ciśnieniowe pozwala przystosować pojemnik do ponownego użytkowania. Dzięki temu możemy odzyskać choć część kosztów.

Ale szambo plastikowe, po ciśnieniowym wyczyszczeniu, może nam służyć także jako zbiornik na deszczówkę albo osadnik, czyli część przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jak dobierać szambo do ilości użytkowników? Przyjęło się, że jedna osoba wytwarza w ciągu doby 150 litrów. Czteroosobowej rodzinie wystarczy więc szambo o pojemności 8 m sześc.

Reklamy