Miś-Uszatek

Miś-Uszatek

Od początku

Kariera i sukces

Za granicą

Piosenki

Przyjaciele

Mapa strony

Więcej bajek

Beton komórkowy - niezwykła lekkość i izolacja cieplna.

Pewną odmianą betonu beton komórkowy

Dobry beton towarowy to odpowiednio dobrane składniki. Pewną odmianą betonu jest beton komórkowy. Z betonu komórkowego mogą powstawać nie tylko zewnętrzne ściany domów. Jeśli wykorzystamy bloczki z betonu komórkowego, można dzięki nim podzielić pomieszczenia.

Pozytywy dają, przedsiębiorcy

Beton komórkowy to materiał stosunkowo energooszczędny, tani, zdrowy i łatwy w murowaniu. Zalety te sprawiają, że inwestorzy coraz częściej sięgają właśnie po ten rodzaj betonu. Tym bardziej, że beton komórkowy nadaje się do wielu celów. Można z niego korzystać również wewnątrz budynku.

Wyżej wymienionych górna, dolna

Bloczki z betonu komórkowego są bardzo łatwe w obróbce. Można je nie tylko bez problemu docinać pod kątem, ale nawet szlifować w łuk. Zarówno ich górna, jak i dolna powierzchnia są bardzo gładkie. Umożliwia to murowanie na cienkowarstwową zaprawę klejową (spoiny grubości do 3-5 mm). Powierzchnie boczne mogą być gładkie albo wyprofilowane we wpust i wypust. W takim przypadku pionowe spoiny nie muszą być wypełniane zaprawą, gdyż elementy szczelnie się zazębiają. Taka charakterystyka wpływa na pozytywne parametry cieplne ściany. Zaletą bloczków jest ich jednorodna struktura, która sprawia, że niezależnie od sposobu ustawienia w murze zawsze zachowują jednakowe właściwości.

Skojarzenia brzydkimi przeszkleniami

Pustaki szklane przez wiele lat były wykorzystywane stosunkowo rzadko. Wszystko to przez skojarzenia z brzydkimi przeszkleniami klatek schodowych w blokach z wielkiej płyty. Obecnie prawdziwe luksfery praktycznie wyszły już z użycia, zastąpiły je pustaki szklane. Oprócz walorów estetycznych pustaki szklane posiadają wiele innych zalet. Przede wszystkim bardzo dobrze chronią przed hałasem. Co ciekawe, lepiej niż zwykłe okno czy drzwi. Pustaki szklane są wytrzymałe na ściskanie - choć zgodnie z normą mają wytrzymać obciążenie 1,5 MPa, wszystkie znoszą przynajmniej 6 MPa. Kolejną zaletą jest wysoka odporność na ogień - zanim ściana zacznie się mu poddawać, musi upłynąć aż 60 minut. Ponadto, ściana z pustaków szklanych jest trudną do pokonania barierą dla włamywaczy.

Reklamy